Прикарпатський гурт «Брацарі» презентував дві нових пісні
Бенд «Брацарі», що офіційно існує лише рік, презентував дві нових композиції, які є сучасними обробками народних пісень великодньої «Ой на горі жито, на долині овес» та парубоцької обрядової «Споришем».
В останній гурт «Брацарі», а це 15 професійних музикантів, які окрім гри на музичних інструментах виконують і вокальні партії. Жіночій вокал у презентованих роботах належить Вікторії Ватащук, як і у першій спільній роботі гурту «Вербовая дощечка», записаній дещо раніше.
Оскільки всі композиції є варіаціями народних пісень то і грають відповідно на етноінструментах, таких як коза, флояра, трембіта, дримба, цимбали та інші. Плюс сучасні професійні гітари, барабани, клавішні. У наступних своїх композиціях планують використати також скрипку.
Назва гурту «Брацарі» походить від ідентичного гуцульського діалектного слова, яким позначають вишиті манжети сорочки і про схожих між собою братів кажуть, що схожі як брацарі. Назва невипадкова, каже художній керівник «Брацарі», композитор та аранжувальник, Ігор Юзюк, адже учасники гурту вчились разом, працюють разом і дружать цілими сім’ями. Це професійні музиканти, які сміливо міксують музичні стилі, визначаючи свій спільний доробок як суміш фольку, року, фанку з додаванням джазових вкраплень.
Всі учасники гурту є професійними музикантами і працюють за власними графіками, декілька регулярно їздять закордон. Тому часто відпрацьовують свої партії нарізно, оскільки навіть зібрати їх разом на повноцінну репетицію буває проблематично. Власне через це і сам проект «Брацарі» є некомерційним, а має на меті популяризовувати народну музику та представляти її в новій, сучасній обробці.
У подальших планах гурту – запис ще кількох композицій. Загалом їх має бути десять. Це будуть маловідомі народні пісні, які здавна виконувались на Гуцульщині. З цією метою учасники колективу влітку цього року планують творчу експедицію в Карпати, де такі народні пісні ще збереглися.
Вже незабаром ці надзвичайно енергетично потужні композиції гурту «Брацарі» можна буде побачити на телеекранах, а поки переглянути їх можна на youtube-каналі.
Коментарі