Франківці з Urban Space Radio запускають на всю Україну сезон подкастів про життя, музику та стереотипи

Франківці з Urban Space Radio запускають на всю Україну сезон подкастів про життя, музику та стереотипи

Чоловіки не плачуть, найкраща кава у Львові, солдатки не носять рожевого, блюз добре виконують тільки афроамериканці, а шансон українською неможливий? Urban Space Radio у новому сезоні Літо 2020 пропонує відмовитися від теорії пласкої Землі та подивитися на людей і міста через кольорові скельця різних історій.

Cтартував новий сезон на Urban Space Radio. Під слоганом «Голоси наших міст» команда сезону спробує дати голос різним містам України через історії людей, які в них живуть та намагаються щось міняти. Музика в ефірі традиційно звучатиме лише українська, а слухачів розмовних подкастів чекають цілих п’ять нових циклів.

Кожен із них – спроба дати альтернативу різним стереотипам, які нас оточують – в тому числі, про різні українські міста та їх мешканців, жінок у різних професіях, суспільні патерни поведінки та – музику.

Urban Space Radio створювався у 2015 році як проєкт «Теплого Міста» на фундаменті одній з найбільших тек альтернативної української музики. «Ми завжди базувалися в Івано-Франківську, хоча й залучали до команди людей з інших міст, — розповідає керівниця USR Юлія Кушнір. — Це не було метою, але так сталося — ми просто зустрічали однодумців і пропонували їм стати частиною нашого нового сезону подкастів. Вони тепер «Голоси наших міст»: Івано-Франківська, Львова, Харкова, Кам’янця-Подільского, Києва».

Команда сезону, зібрана з людей з різних регіонів України, впевнена: щоб подолати упередження, потрібні знання – подкасти допомагають у цьому, надаючі широку палітру можливих варіантів та інформацію з перших вуст.

Стереотипні уявлення про різні регіони й міста України — один із ключових фокусів сезону. «З самого початку ми намагаємось говорити про зміни в містах, в громадських просторах, — говорить Юлія Кушнір. — Але ті самі речі можуть звучати геть інакше, залежно від того, з якого міста ти на них дивишся. Ми прагнемо стати радіо, яке говорить до всієї України, показати культурні процеси, які відбуваються не лише в столиці, і дати прозвучати нашим рідним, в чомусь схожим, а в чомусь різним містам».

Сьогодні найбільша частка слухачів USR — кияни. За ними йдуть Івано-Франківськ, Львів, Харків і Дніпро. «Наше місто — друге у цьому списку. Для нас це важливо, — зізнається керівниця Urban Space Radio. — Тобто контексти великого міста, які не є локальними міськими темами, цікаві франківцям. Вони відчувають свій Франківськ як частину всеукраїнської мережі великих міст зі схожими проблемами, інтересами, сподіваннями».

Одна з таких загальних тем — карантинні обмеження. Більшість програм сезону записані під час карантину. Редакції довелося відмовитися від низки запланованих форматів, які передбачали репортерську роботу і подорожі, та перейти до онлайн-розмов, як це відбувається зараз у всьому світі. Більшість розмов ідеться і про ті речі, які відбуваються з українцями та країною вже роками, і про ті трансформації, які відбуваються просто зараз, в часи ізоляції та непевності. Програми готувалися навесні і ведучі та гості могли тільки припускати, як житиме світ, коли вони вийдуть в ефір.

Ще одна частина проєкту, яку зачепила пандемія — два великих концерти Urban Space Radio в Івано-Франківську. Вони мали відбутися у двох нестандартних локаціях й презентувати живе звучання найцікавіших молодих виконавців з різних частин України. «Ми хочемо не тільки познайомити франківців з музикантами, але й привернути увагу до важливих, але забутих місць, цікавих архітектурних споруд, — говорить Юлія Кушнір. — Вони в занепаді, але ми можемо стимулювати їхнє повернення до життя через музику». Через карантин концерти, заплановані на червень, довелося відкласти, але не відмінити — керівниця USR обіцяє їх провести у серпні та вересні, коли скасують обмеження на масові заходи.

А Слухати подкасти сезону «Голоси наших міст» можна на applepodcast, googlepodcast, mixcloud, tune in та інших подкастових сервісах, а музику — на urbanspaceradio.com

Що ж там слухати:

Щопонеділка на Urban Space Radio Грицько Семенчук навідується на свій «Гриців ковчег», аби разом зі слухач(к)ами почути історії, які люди культури з різних міст України, по двоє від кожної справи, несуть із собою крізь потоп-карантин як єдино цінний багаж. Зі сходу на захід, з півночі на південь корабель міняє свої маршрути, аби наблизити нас до розуміння, чому ми такі різні й такі однакові. На ковчезі пливуть: Андрій Бондар і Володимир Рафєєнко, Ганна Улюра та Євгенія Нестерович, Жанна Озірна й Остап Костюк, Лесик Драчук та Олег Каданов, Вероніка Склярова та Вікторія Швидко, Яків Матвійчук і Анлрій Зоїн, Влодко Кауфман і Павло Ковач-Старший, Юрко Вовкогон і Валерй Пузік, Юля Хомчин та Ігор Гармаш, Артем Полєжака і Павло Коробчук, Анастасія Косодій та Діма Левицький, Олеся Яремчук та Олександр Міхед. Назви подкастів географічно-ліричні: «У пошуках айсбергів української критики», «Скільки островів в архіпелазі українського кіно?».

Грицько Семенчук навідується на свій «Гриців ковчег»

Сашко Буль та Роман Лебідь на своєму «Стереоранчо» щовівторка читають українські онлайн-газети, дивуються живучості деяких шкідливих міфів та пропонують подивитися на «так завжди було” з нових, несподіваних ракурсів. У восьми випусках вони говоритимуть про вищу освіту, «міську» й «сільську» ідентичності, автомобільний рух, родинні стосунки та інші царини життя, в яких ми схильні мислити стереотипно.

У подкасті «Союзниці» Ляна Мицько та її героїні кожен четвер розбираються, як жінки змінюють різні професії, а професії змінюють їх і чи в усіх професійних колах жінкам комфортно. Кожна пара гостей – різного віку й досвіду, тож мова йтиме також про те, що змінилося в різних професіях за останні десятиліття. Героїні програм: дипломатки Мар’яна Семенишин та Іванна Плахотнюк, експертки кіноіндустрії Надя Парфан та Ольга Райтер, власниці книгарень Марина Лібанова та Катя Іванова, архітекторки Христина Бадзян та Тетяна Казанцева, урбаністки Олександра Сладкова та Марина Крячко, бандуристки Марина Круть та Анастасія Войтюк, науковиці Оксана Петруняк та Вікторія Оліферчук, медіа-фахівчині Світлана Крижанівська-Блінова та Оля Миронович.

Є і два музичних подкасти, автори яких переконані: музика може розповісти про нас і наш світ подекуди більше, аніж просто слова.

Щосереди Олег «Мох» Гнатів в програмі «Мохом проросло» відскрібає часові нарости зі скрині пам’яті та випускає на волю музичні спогади 70-90-х років минулого століття. Його герої/ні – Олена Грозовьска, Остап Костюк, Віктор Морозов, Віталій Бардецький, Дмитро Куровський, Толік Вексляровський.

Олег «Мох» Гнатів в програмі «Мохом проросло»

І щонеділі Саша Буль, Владислав Волочай та Маргарита Кулічова у програмі «Саша, Владік і Марго» обирають той чи інший музичний жанр, щоб показати: змінивши уявлення про щось одне – можемо побачити весь світ яскравішим. У програмах звучать як «архівовані» голоси, наприклад легендарних блюзменів минулого століття – Гауліна Вульфа та Сана Хауза, так і героїв/нь сьогодення – наприклад, Бруни Лучетті, бразильської сінґерсонґрайтерки, яка щотижня дає балконні концерти у карантинному Сан Пауло, замість скасованого європейського туру.

Саша Буль, Владислав Волочай та Маргарита Кулічова у програмі «Саша, Владік і Марго»

Сезон Літо 2020 на Urban Space Radio реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Зміст контенту даної програми є виключною відповідальністю “Urban Space Radio” і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Мітки:

Реклама на сайті

Коментарі

вверх