Крабові палички. Секретні матеріали

Крабові палички. Секретні матеріали

Журналістське розслідування
Ми розкрили, в чому секрет справжніх крабових паличок

Крабові палички полюбились споживачам практично відразу. Головну роль тут зіграло те, що вони дуже смачні та з них можна приготувати багато страв нашвидкуруч, адже це повністю готовий до вживання продукт. Тим не менш постійно виникають сумніви щодо їх походження та натуральності. Що ж таке крабові палички, з чого складається улюблений продукт, чи є в ньому користь і головне – як обрати якісний продукт на полиці в магазині? Дізнаємося правду.

Що таке сурімі?
Основний інгредієнт крабових паличок – сурімі. Сурімі відомо в Японії вже понад чотирьох століть, по-японськи так називається подрібнене філе білої океанічної риби – переважно минтаю та хеку – виловленої на узбережжі Аляски. Свіжу рибу очищають, видаляють голову та кістки, дрібно нарізають отримане філе і промивають його у холодній воді. Далі з рибного філе видаляються холестерин. Після видалення усієї води залишається щільне біле м’ясо риб – сурімі. Чим більше сурімі в крабових паличках – тим вище якість і, звичайно, ціна продукту. Отож ніяких рибних хвостів, голів та шкідливої хімії у складі крабових паличок немає – тільки високоякісне філе білих океанічних риб.

Крабові палички. Секретні матеріали

Якщо крабові палички виробляють з філе білих риби, чому вони червоного кольору?
Щоб надати крабовим паличкам апетитного червоного кольору, їх покривають шаром тіста, яке підфарбовують натуральним барвником – паприкою.

Крабові палички. Секретні матеріали

Чи корисні крабові палички?
Сурімі – це концентрований рибний білок, який добре засвоюється організмом людини. В сурімі зберігаються всі вітаміни і мікроелементи, якими так багаті морепродукти: вітаміни С, В1, В2, залізо, цинк, магній, фосфор, йод, омега 3.

Крабові палички. Секретні матеріали

А як щодо калорій?
Сурімі складається з рибного білка, тому продукти з нього вирізняються низькою калорійністю і не містять холестерину. В 100 г крабових паличок міститься всього 106 калорій. Для порівняння 100 г сосисок містить 235 ккал, 100 г голландського сиру – 357 ккал, а в улюбленому багатьма бургері – 295 ккал, тому якщо додавати в овочеві салати та інші страви крабові палички, то їх калорійність
буде мінімальною, а блюдо стане дуже корисним.

Як обрати якісні крабові палички?

  • 1 – Процент сурімі. Це головне, на що потрібно звернути увагу при виборі крабових паличок: у якісному продукті процент сурімі не повинен бути менше 35%. Наприклад, крабові палички ТМ «Водный мир» мають 40% сурімі у своєму складі – це говорить про високу якість продукту;
  • 2 – Зовнішній вигляд. Велике значення має зовнішній вигляд крабових паличок: палички повинні бути акуратними, виглядати апетитно, бути соковитими і пружними. Не варто купувати продукт, який ламається і кришиться;
  • 3 – Виробник. При виборі цього продукту потрібно віддати перевагу продукції відомих брендів, адже з рибою краще не жартувати. В Україні є тільки один виробник крабових паличок – ТМ «Водний мир», завод бренду розташований в Одеській області в місті Чорноморськ.

Отже, крабові палички – це корисний білковий продукт, який прекрасно підійде для щоденного меню, святкового столу та навість підчас посту. Обирайте смачні та корисні крабові палички тільки від перевірених виробників та будьте здорові!

Реклама на сайті

Коментарі

вверх