Чи Івано-Франківськ стане знову «Містом веж»?

Чи Івано-Франківськ стане знову «Містом веж»?

Доцент кафедри архітектури і дизайну Університету Короля Данила Зеновій Соколовський розповідає: «Колись наше місто називалося «Містом веж», адже існувала тенденція: кожен кутовий будинок повинен мати логічне завершення – вежу. Якщо подивитися на радянські будинки, вони, як люди без голови, не мають завершення. А колись усі власники помешкань старалися, щоб будинок ставав прикрасою міста і гарно виглядав».

«Зараз відбувається ремонт будівлі готелю «Дністер». Колись на цьому будинку була вежа. Ремонт проводять дуже добре, фахово, але чому б одразу не відновити вежу? Ми маємо навіть відповідні робочі креслення. Прекрасна вежа була на камениці Гаусвальда, на розі вулиць Вітовського і Незалежності. Як би вона гарно виглядала, якби її відновити! Те саме можна сказати про вежу на даху колишнього будинку офіцерів…», – пропонує Зеновій Соколовський.

За його підрахунками, такий проект не стане надто складним для міста. Приблизна вартість відновлення однієї вежі становить 15-20 тисяч гривень. Краєзнавці та історики знають, як виглядала кожна вежа, тому при бажанні можна відновити історичний вигляд багатьох старих будинків. І тоді Івано-Франківськ знову можна буде назвати «Містом веж».

Фото: Василь Войнаровський

Реклама на сайті

Коментарі

вверх