Культурно-мистецький центр «Є» (вул. Незалежності, 31)
Вартість
Вхід вільний
Як зазначає автор, його спогади не є цілісною розповіддю про бойові дії на фронті чи історією бойового підрозділу. Вони також не дають відповіді на запитання, що може відчувати людина, потрапивши із цивільного життя у військову обстановку. Вони не дуже годяться для аналізу політичної та військової ситуації, для відображення загальних настроїв українських солдатів і до інших узагальнюючих штук. Їхня особливість у тому, що вони дуже суб’єктивні. Вони описують лише події, які безпосередньо стосувалися автора, й узагальнюють його особистий досвід армійської служби та війни.
Отож, ця книга не про війну і не про солдатів, хоча і те й інше у ній присутнє. Це спроба автора «…ретроспективно відтворити основні віхи свого перебування на фронті. Це спогади одного з тисяч рядових бійців української армії про те, як він жив, чим займався і про що думав під час своєї служби і війни. У них не дається критичних оцінок командуванню та керівництву, окрім безпосереднього командування, із яким я особисто знайомий. Тут немає аналізу тактичної і стратегічної ситуації, тактико-технічних показників зброї, розлогих описів бойових дій, загальноармійських особливостей служби. Натомість тут більше йдеться про побут нашої артбатареї, про стосунки бійців із місцевим населенням, командуванням та між собою, про різні випадки, що траплялися зі мною або побратимами, про собак і котів, які стали повноправними членами нашої бойової сім’ї. Однак навіть у такому контексті ці спогади не є повноцінною історією 6-ї батареї 2-го артилерійського дивізіону 55-ї окремої артилерійської бригади. Швидше це є історія моїх приватних вражень під час служби в армії і війни на Донбасі – думаю, таке визначення для цієї книги буде найбільш оптимальним…».
«Нотатник мобілізованого» – це розповідь про те, як цивільна людина внаслідок обставин та власної позиції стала бійцем на війні. Автор зазначає, що він не оригінальний у цьому жанрі – про це написано чимало художніх і документальних творів. Однак у нашому суспільстві наразі є запит на інформацію, пов’язану з нинішньою російсько-українською війною та її учасниками. Автор намагався у своїй книзі максимально відверто описати про все побачене і пережите.
Назар Розлуцький – історик, дослідник історії УПА та історії української діаспори, поет, прозаїк, в 2015-16 роках служив у 55-й окремій артилерійській бригаді, старший науковий співробітник Музею української діаспори.
Календар подій
16 червня 2019
14 червня 2019
15 травня 2019
28 травня 2019
18 квітня 2019
17 квітня 2019
Коментарі