Кінопоказ фільму «Іда»

Кінопоказ фільму «Іда»

14 січня 2016, 20:00

Urban Space 100 (вул. Михайла Грушевського, 19)

facebook

Польсько-данський драматичний фільм 2013 року, режисера Павла Павліковського. Здобув низку міжнародних нагород та кінопремій, зокрема й премії «Оскар» та БАФТА. В Україні у кінопрокаті не був представлений.

Цікаві факти:
– Картина отримала схвальні відгуки критиків і глядачів, а також низку міжнародних нагород та кінопремій. За рецензіями, рейтинг стрічки на Rotten Tomatoes склав 96%,
– У 2015 році картина завоювала премію «Оскар» в номінації «Кращий фільм іноземною мовою», обійшовши російську драму Андрія Звягінцева «Левіафан».
– Чорно-біла стилістика, також як і кадр 4: 3, були принципово обрані режисером.

Фільм «Іда» – це одночасно і нове польське кіно, і спадщина великих режисерів, таких як Інгмар Бергман, Мілош Форман, Ян Немець. Більшість критиків звернули у фільмі увагу саме на тему Голокосту, провини поляків перед євреями. Але режисер наполягає, що фільм зовсім про інше: «Мій фільм не про провину, а про прощення, християнському, біблійному прощення. Я нікого не хочу таврувати. Провину простих поляків, які видавали нацистам сусідів-євреїв заради оволодіння їх власністю, сказано вже багато, написані книги, ось уже років 15 йде дискусія в суспільстві. Мене більше займають цінності людського буття ».

-Головна героїня – червона Ванда – реально існуюча людина. Павліковський познайомився з нею в Оксфорді. Польська єврейка, яка була державним обвинувачем на процесах над ворогами народу.

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх