Перегляд і обговорення фільму «Громадянка Джейн: Боротьба за Місто»

Перегляд і обговорення фільму «Громадянка Джейн: Боротьба за Місто»

17 травня 2018, 19:00

Завод «Промприлад» (вул. Сахарова, 23)

Джейн Джейкобс — впливова і прогресивна письменниця, яка відома хоча б тим, що дала початок потужному американському рухові урбанізму. Стрічка розповідає про Джейн та її боротьбу із безжальним «головним архітектором і королем містобудування» Нью-Йорка Робертом Мозесом у 1960-х рр., і про вирішальну битву, яка мала визначити майбутнє нижнього Мангеттена.

Джейн Джейкобс написала свою фундаментальну працю «Смерть і життя великих американських міст» (The Death and Life of Great American Cities) у часи, коли жінка мало на що могла вплинути у фахових архітектурних чи містопланувальних колах. Її дослідницька діяльність супроводжувалася бурхливою громадською активністю, яка показала, як небайдужі громадяни можуть протидіяти владі, відстоюючи свої райони.

Після перегляду фільму запрошуємо всіх до обговорення за участі Пітера Бейджера, Ольги Заречнюк та Анни Добрової.

Пітер Бейджер є куратором серії показів «Кінопогляд. Американські міста і архітектура у документальних стрічках», що проводиться Центром міської історії. Пітер є стипендіатом 2018 року дослідницької програми ім. Фулбрайта в Україні. Автор, редактор і документаліст із Сан-Франциско, Пітер Бейджер досліджує архітектурну спадщину та ідентичність Львова.
Ольга Заречнюк є архітектурною редакторкою проекту Інтерактивний Львів і координує покази «Кінопогляду».
Анна Доброва координує урбаністичний напрямок платформи «Тепле Місто”.

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх