16-21 липня 2011
с. Віпче, Верховинського р-н, Івано-Франківської області
Польова лабораторія – мистецький та культурологічний експедиційний проект, що передбачає здійснення польового дослідження традиційної культури шляхом безпосереднього творчого діалогу з її носіями. Ексклюзивний фестиваль-пленер «Етноклубу набутків».
Місцевість та мешканці
Гірське село Віпче, колишній присілок Жєб’є – Верховини, розташоване подалі від людних туристичних маршрутів на схилі Білої Кобили. Крім чудових гірських пейзажів, славне газдівскими родами Іллюків та Ванджураків, що зберегли унікальні архаїчні гуцульські танці та ритуали.
Ідея
Польова лабораторія спрямована на подолання розриву між традиційною культурою та сучасною міською. Ми прагнемо налагодити міжкультурну ланку для навчання та співпраці молодих людей міста з носіями аутентичної традиції. Таким чином, ми захищаємо традиційні цінності, співзвучні нам, що є джерелом ідентичності та світовідчуття. Це створення міжкультурного обміну та комунікації в даному соціальному просторі України.На час експедиції учасники самі визначають індивідуальне завдання в залежності від фаху, творчих чи організаційних завдань.
У процесі співтвочості, як результат, формулюється підсумований антропологічний досвід чи продуктивний творчий доробок, як то фоторепортаж, відеоматеріали, художні етюди, танець, тексти, креативні організаційні моделі, музичні твори і т.д.
Польова лабораторія не є туризмом, в споживацькому значенні, а крім рекреації має освітні культурологічні цілі.
У нас буде можливість:
неповторних образів для художників та фотографів, для музикантів – спільне музикування та навчання традиційної музики, не з нотних та аудіозаписів, а в безпосередній зустрічі традиційними музикантами, можливість перейняти характер і манеру виконання гуцульської музики. Зустрічі з місцевими музикантами, майстеркласи з гри на дримбі , флоярі, скрипці , цимбалах, требміті та ін.
А також просто душевний відпочинок в здоровій природній та людській атмосфері.
Здорова традиційна гуцульська кухня. Мандрівка в гори. Зустріч з вівчарями на полонині, де можна скуштувати оригінальних гуцульських сирів. Та багато інших експромтів, імпровізацій, ініціатив.
Загальний перебіг денної програми, окрім запланованого виходу в гори, майстеркласу та недільного святкування, досить вільний і передбачає час на репетиції гуртів, індивідуальні вилазки чи, просто, рекреація творчих сил. А вечорами ми влаштовуємо Етноклубівські зустрічі, де кожен ділиться досвідом – набутками на спільному набутку.
Цьогорічні умови:
100 грн. з особи на добу. Сюди входить проживання та 2х разове харчування.
Транспорт кожен обирає сам. Ми плануємо замовити автобус зі Львова 16 і назад 21-го. Але точні витрати на проїзд автобусом будемо знати, коли буде оголошена основна кількість бажаючих. Минулого року це вартувало 150 грн. в обидва боки.
Маршрут
Львів – Віпче – 270 км
(Львів – Івано-Франківськ – Надвірна – Ворохта – Верховина*- Віпче)
*проминувши с. Ільці, не доїзджаючи до центру смт. Верховина, слід повернути ліворуч, згідно вказівника «Віпче».
Варіант індивідуального добирання громадським транспортом:
Потягом чи автобусом до Івано-Франківська. Пересадка на маршрутку Івано-франківськ – Верховина. Їхати до повороту на Віпче, пішки до локації.
Календар подій
03 липня 2019
до 26 червня 2019
28 червня 2019
20 червня 2019
31 травня 2019
11 червня 2019
Коментарі