Чому до одного міста їдуть, а з іншого — воліють поїхати геть? Коли й завдяки чому місто стає привабливим і комфортним для життя? Як перетворити звичайні і звичні місця у ньому на осередки активного життя? Чи можлива відповідальність бізнесу та міської адміністрації за процеси розвитку міста? І, врешті, яка роль кожного з нас у ньому?..
З плином часу інновації та глобалізаційні процеси змушують нас переглянути звичні процеси – ми живемо у світі, в якому все рухається. Рухаються ідеї, товари, інформація, знання, капітал, люди. Рухаються постійно і швидко, у різних напрямах та різними способами. Віртуальна реальність, глобалізація, масштабність інформаційних потоків створюють виклик перед містом — і перед кожним із нас. Усе це змінює спосіб нашого мислення, соціальні практики, робочі звички, моделі поведінки інститутів і як наслідок визначальні орієнтири для розвитку міст.
З’являється все більше трактувань теорій проривних рішень для розвитку міст, своєрідним узагальненням для яких є підхід еволюції Міста.
Якщо у «Місті 1.0» визначальною була «фізика» (інфраструктура), у «Місті 2.0» — культура, то тепер йдеться про «Місті 3.0» як саморегулятивну систему, яку співтворять всі мешканці, бо кожен має право висловитись, запропонувати рішення, проявити творчість у своїй галузі; тут немає того, хто вказує, що робити, — керівники постають радше координаторами. Відтак зростає відповідальність всіх і кожного за розвиток міста, а ролі та функції конкретних інститутів потребують нового пояснення.
Місце проведення буде заявлено пізніше.
Календар подій
22 червня 2019
17 травня 2019
02 квітня 2019
23 березня 2019
16 березня 2019
16 лютого 2019
Коментарі