Місто 3.0: принципи перезавантаження

Місто 3.0: принципи перезавантаження

24 листопада 2017 - 25 листопада 2017, 08:00

Різні локації міста

facebook

Чому до одного міста їдуть, а з іншого — воліють поїхати геть? Коли й завдяки чому місто стає привабливим і комфортним для життя? Як перетворити звичайні і звичні місця у ньому на осередки активного життя? Чи можлива відповідальність бізнесу та міської адміністрації за процеси розвитку міста? І, врешті, яка роль кожного з нас у ньому?..

З плином часу інновації та глобалізаційні процеси змушують нас переглянути звичні процеси – ми живемо у світі, в якому все рухається. Рухаються ідеї, товари, інформація, знання, капітал, люди. Рухаються постійно і швидко, у різних напрямах та різними способами. Віртуальна реальність, глобалізація, масштабність інформаційних потоків створюють виклик перед містом — і перед кожним із нас. Усе це змінює спосіб нашого мислення, соціальні практики, робочі звички, моделі поведінки інститутів і як наслідок визначальні орієнтири для розвитку міст.

З’являється все більше трактувань теорій проривних рішень для розвитку міст, своєрідним узагальненням для яких є підхід еволюції Міста.

Якщо у «Місті 1.0» визначальною була «фізика» (інфраструктура), у «Місті 2.0» — культура, то тепер йдеться про «Місті 3.0» як саморегулятивну систему, яку співтворять всі мешканці, бо кожен має право висловитись, запропонувати рішення, проявити творчість у своїй галузі; тут немає того, хто вказує, що робити, — керівники постають радше координаторами. Відтак зростає відповідальність всіх і кожного за розвиток міста, а ролі та функції конкретних інститутів потребують нового пояснення.

Місце проведення буде заявлено пізніше.

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх