Обласна державна дитяча бібліотека ім. П. Козланюка

Обласна державна дитяча бібліотека ім. П. Козланюка
залиште відгук
м. Івано-Франківськ, пл. Міцкевича, 2
+38 (0342) 22-49-18

Розпочала роботу 1945 року як обласна бібліотека для дітей та юнацтва, але 1962 року була реорганізована в бібліотеку для дітей. Початковий книжковий фонд становив лише 3,5 тисячі книг. Книгозбірня носить ім’я Петра Козланюка (1904–1965), українського радянського письменника, літературного критика, депутата Верховної Ради СРСР 3-го та 5-го скликань, який народився та виріс на Прикарпатті.

Ініціатором її створення й першим директором була В. П. Еліан.

Незмінне місце розташування бібліотеки – старовинна будівля в центрі міста, побудована 1895 року за проектом архітектора Кароля Заремби для польського молодіжного спортивного товариства «Сокіл». Зовні бібліотека нагадує казковий замок. У 1984 року художник Ярослав Соколан розписав стелю вестибуля фресками за мотивами найкращих казок світу.

Поступово вдосконалювались форми і методи роботи з користувачами. З року в рік утверджувалися традиції бібліотеки. Проходили масові заходи на час тижня дитячої та юнацької книги, зимових та літніх канікул, Міжнародного дня захисту дітей, заходи присвячені ювілейним датам.

Нині Івано-Франківська обласна бібліотека для дітей імені П. Козланюка підтримує тісні зв’язки з педагогічними колективами шкіл, гімназій, ліцеїв, інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників, центром дитячої творчості, дитячою художньою школою, обласним краєзнавчим музеєм, ляльковим театром ім. М. Підгірянки, еколого-натуралістичним центром учнівської молоді.

До послуг читачів бібліотеки — багатий книжковий фонд, який щомісяця поповнюється.

Реклама на сайті

Перегляньте також

Коментарі

вверх