Темпель

Темпель
залиште відгук
м. Івано-Франківськ, вул. Страчених, 7

Темпель — реформістська синагога в місті. Перший камін будівлі заклав рабин Ісак Горовиць 20 червня 1895р. Будівництво продовжувалося до 1899. Автор проекту – віденський архітектор Вільгельм Штясни. 4 вересня 1899 за присутністю міської влади та віруючих відбулося урочисте відкриття синагоги.

Будівля постраждала під час Першої світової війни, невдовзі було відреставрована. У 1927-1929 в інтер’єрі виконано новий розпис, замінено дах. Під час Другої світової війни синагога була значною мірою зруйнована, потім знову відремонтована.
У 1990-ті роки частину приміщень синагоги було передано місцевій юдейській общині.

Біля будівлі у 2003 році було зведено пам’ятник страченим українським патріотам, адже у 1943 році біля стін синагоги ґестапівцями було розстріляно 27 членів Організації українських націоналістів.

Будівля виконана в мавританському стилі з елементами неоренесансу. Вхід в темпль був із західного боку через хол в головну залу, з трьох сторін оточену галереями для жінок. Загалом було 300 сидячих місць. У східній стіні є апсида, у якій раніше розміщався старовинний мавританський Арон Га-кодеш. Спочатку по кутах синагоги розміщувались чотири вежі, оздоблені зірками Давида.

Реклама на сайті

Перегляньте також

Коментарі

вверх