Виставка «Ар(т)хеологія. Коротка історія івано-франківського сучасного мистецтва»

Виставка «Ар(т)хеологія. Коротка історія івано-франківського сучасного мистецтва»

04 листопада 2016 - 21 листопада 2016

Галерея «Маргінеси» (вул. Пилипа Орлика, 4)

Запізнілі потяги вивчати історію рано чи пізно трапляються з багатьма. За майже 30-ти літній час практик образотворчості, з’яви нового покоління, інакших способів рефлексій настає потреба озирнутися з цього місця назад. Інколи, за відсутності збережених матеріалів, пригадати, реконструювати те що було, вигадати те чого насправді не було, провести своєрідні розкопи.

Спробувати виявити розриви та мутації в дискурсивних наголосах та артистичних практиках, взаємостосунки з владою та силами, що приходять “із-зовні”. Найкраще це зробити в експозиційному полі, на виставці, представивши комбінацію артефактів, котрі так чи інакше вплинули (впливають) на свідомість як автора так і його оточення. Час виконання, техніка виконання, розміри, тематика не мають значення. Говоритимемо лишень про естетичний аспект і соціальні занурення у контекст. Це буде своєрідне намагання заповнити лакуну відсутності дослідження мистецького процесу в місті за означений період часу та варіантом самоусвідомлення точки відліку майбутнього.

До експозиції відібрано твори майже 30-ти авторів різних поколінь: від О.Заливахи, М.Павлюка до Synchrodogs та Є.Самборського. У процесі формування драматургії виставки, звична прямокутна зала доповнилася перегородками – задля збільшення виставкової площі та створення смислових локальних зон. А початкова ідея вистави доповнилася настроями осінньої депресії навіяними естетикою багатьох робіт і потребою чіткіше класифікувати та порозкладати на полички видобуте. Багато з пропонованого не попало в цю експозицію.

Обмеженість площ та естетично-ідеологічні рамки обмежили вибір. Але це не останнє дослідження. Тим більше, не остаточне. Хочемо щоб усі мистецькі інституції взяли участь у цьому процесі, тому виставка не обмежуватиметься простором експозиції.

Лекції, дискусії, конфронтаційні зустрічі різних поколінь усіх зацікавлених допоможуть критичніше глянути на пророблене та забуте і активізувати мистецьке життя міста.

Техніки: графіка, живопис, скульптура, відео арт, об’єкти, перформанс…
Настрій: осіннє-депресивний.
Очікування: далі буде!

Анатолій Звіжинський

Мітки:

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх