Виставка подарованих робіт «Презентація»

Виставка подарованих робіт «Презентація»

22 серпня 2013 - 15 вересня 2013

Виставка подарованих робіт «Презентація» – подаровані художниками роботи для ЦСМ. Виставка «Презентація» позбавлена будь-яких концептів, кураторських підтекстів, вельми еклектична і свідомо нерівномірна. Тим самим вона окреслює status quo, існуючий з сучасним мистецтвом в Івано-Франківську.

Основу експозиції формують роботи постмодерністського спрямування художників покоління «станіславського феномену» (Гривінський В., Іздрик Ю., Король М., Котерлін Р., Мулик В., Перекліта І., Яновський Я., Яремак М.), але є і зовсім протилежні за поглядами і підходами автори.

«Івано-Франківськ має шалений потенціал у мистецьких проявах і зокрема в теперішньому мистецтві (англійською contemporary art), де все нав’язується до понять часу. Наскільки ідеї, що декларує митець, адекватні тому часові, в якому він живе. Саме подібними проблемами, я сподіваюся, буде займатися муніципальний ЦСМ. Тому його відкриття – це важлива не історична подія (це засильне слово), а темпоральна, часова. Тому переоцінити чи недооцінити це явище можна буде тільки з часом. Через рік, через два, три роки»
Мирослав Яремак
«Втаємничені знають, що ЦСМ вже давно існує, просто він нарешті відкрився. І це тішить, бо ті, хто знає «Імпрези», пам’ятає народження «Четверга», завжди потребували майданчика для показів і переглядів нового. Де ще можна показати ось таке кібер-чудо з шизоїдною музикою, як не тут»
Денис Овчар, VJ group CUBE
«Я не буду тут говорити про знаковість, значущість, віховість події. Принаймні тому, що нічого цього, насправді, немає. Ні знаковості, ні значущості, ні (тим більше) віховості. Це просто початок. І про те, чи стала ця подія хоча б знаковою, ми поговоримо десь так за рік. Щоб зрозуміти, що Центр Сучасного Мистецтва в Івано-Франківську не лише відбувся, але й має вплив на розвиток цього самого сучасного мистецтва в місті. Але це через рік. А поки що маємо те, що маємо. Приміщення (невеличке, бо відкриття засвідчило, що не всіх бажаючих можна вмістити в ці стіни), бажання і навіть такий, вже достатньо позабутий, ентузіазм»
Володимир Мулик

Незважаючи на різнобарвність представленого на виставці, тверезо ставлюся до умов існування ЦСМ на маргінесі в провінції. Можна розписувати програму дій на найближчі місяці, можна балакати про стратегію розвитку, та ситуація з культурою, точніше з її фінансуванням, бажає кращого. Наразі центр, окрім непристосованого для масштабних виставок приміщення та зарплатні для двох працівників, нічого більше не має. Відсутнє елементарне комп’ютерне обладнання, не кажучи про фото-, відео-, проекційні апарати. Невелика сума грошей, виділених з депутатського фонду, найближчим часом використається на закупівлю найнеобхіднішого з оргтехніки (кумедно пропагувати сучасне мистецтво з блокнотом і олівцем в руках). Наразі більшість часу йде на перемовини з потенційними благодійниками, спонсорами. Маючи досвід спостереження, як подібні інституції розвиваються в Польщі чи Росії, не відкидаючи їхніх моделей, будемо торувати інакші шляхи, відповідніші до наших соціальних умов. Тому наголос ставитиметься на інтенсифікації вже існуючих зв’язків та знайомств, налагодженні комунікацій між українськими та закордонними інституціями сучасного мистецтва. Вже існують домовленості про спільні проекти на наступний рік з Павлом Гудімовим («Я галерея») та Олександром Щелущенком (галерея «Цех»). Попереду перемовини про співпрацю з Інститутом проблем сучасного мистецтва та Мистецьким Арсеналом.

Текст: Анатолій Звіжинський, директор ЦСМ

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх