Міждисциплінарний проект «Жінки про жінок»

Міждисциплінарний проект «Жінки про жінок»

12 квітня 2018 - 26 квітня 2018

Завод «Промприлад» (вул. Сахарова, 23)

Виставка включає в себе автопортрети 7 західно-українських художниць, а саме Діани Пернеровської, Юлії Русило, Анни Чернікової, Хельги Малаховської, Гриці Ерде, Валентини Петрової та однієї анонімної художниці. Супроводжуюча програма складатиметься з декількох освітніх та дискусійних подій протягом квітня.

Чому?
Мистецтво – це рефлексія. Рефлексія того, що відбувається всередині кожного та кожної з нас, і рефлексія того, що ми проживаємо в громадах та суспільстві. Автопортрет – це особлива рефлексія, в якій те, що нас оточує і формує, що впливає на нас у різний спосіб, втілюється в образі автора чи авторки. У цьому образі досвід пережитого залишає свій слід. Живучи у спільноті, ми завжди шукаємо власних саморепрезентацій, враховуючи погляди на нас оточуючих, формуємо свій образ на вимогу соціальних норм або ж усупереч ним. Тому автопортрет може стати своєрідним дзеркалом драматичних і болючих стосунків нашого «я» зі світом. Різні особисті досвіди, зібрані в автопортретах, мають потенціал відкрити нам картину реалій сьогодення.

Особливе місце в історії цього жанру займав жіночий автопортрет. До 20 століття, коли жінки не мали доступу до малювання оголеної натури, що утруднювало здобуття професійної майстерності, численні художниці зверталися до малювання себе самих у різних ролях. Сьогоднішні автопортрети художниць можуть допомогти нам зрозуміти місце жінки в мистецтві. Саме осмислення та переосмислення цього питання є однією з цілей проекту-дослідження “Жінки про жінок”, який включає в себе виставку автопортретів 7 художниць та серію супроводжуючих заходів.

Більшість художниць, чиї роботи представлені на виставці, мешкають в Івано-Франківську і є малопредставленими на арт-ринку. Метою проекту є зокрема й дослідження традиційного і закритого галицького середовища через його сприйняття жінки в мистецтві. Підняти гостре для місцевого контексту «жіноче питання» допоможуть саморепрезентації 7 жінок-мисткинь: якими вони себе відчувають, чому рідше за колег-чоловіків позиціонують себе мисткинями, про що готові говорити, а що замовчують. Важливо побачити, наскільки їхній образ самих себе відповідає традиційному і об’єктивуючому чоловічому поглядові на жінку як на модель, і як вони поривають із цим стереотипом і противляться йому, шукаючи свій образ у власній особистості, власному “я”. Окрім того, виставка стане своєрідним полілогом автопортретів між собою – представляючи різне бачення та різні концепції, автопортрети ніби говоритимуть один з одним (та з глядачами), в чомусь дискутуючи, а в чомусь погоджуючись.

Проект “Жінки про жінок” – це спроба поглянути на жінку очима самої жінки. Кожна робота в цьому проекті – це окрема історія та розповідь, які разом представляють зріз жіночого самоусвідомлення та самопозиціонування.

Де та коли?
Програма проекту (в програмі можливі незначні зміни)
12.04
15:00 – прес тур з кураторською екскурсією
18:00 – відкриття виставки
18:30- 20:00 – Лекція-дискуссія “Гендерна нерівність в культурі: традиції і зміни” (лекторка – Оксана Брюховецька)

20.04
18:00 – 20:00 – Лекція про творчість Сінді Шерман як про фото-художницю, яка використовує автопортрет як основний засіб художньої мови (лекторка – Anna Potyomkina)

21.04
Зустріч з івано-франківським фотопроектом #gofreeyourself

26.04
18:00 – закриття виставки з екскурсією від художниць, які беруть участь в проекті
Галерея з еспозицією відкриті щодня з 12 по 26 квітня з 10:00 до 19:00.

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх