01 жовтня 2014 - 31 жовтня 2014
Івано-Франківський Центр сучасного мистецтва (вул. Шевченка, 1)
Міжнародна бієнале «Імпреза» – перша періодична виставка, що була започаткована ще у колишньому СРСР (1989) і проіснувавши десять років (до 1997) найпомітніше вплинула на розвиток мистецьких процесів в місті. Статистика «Імпрез» вражає і дотепер – в них взяло участь більше 1000 митців з 50 країн світу.
З тих часів Франківськ втрачає колишню мистецьку славу. Це стає дедалі помітнішим явищем. Звичайно, спроби повернутися назад приречені на невдачі. Але «Імпреза» крім спогадів залишила по собі хороший слід у вигляді великої колекції робіт. Вибрані для демонстрації праці, подаровані свого часу художниками неіснуючому, але задекларованому організаторами бієнале Музею сучасного мистецтва (наразі зберігаються у фондах Музею мистецтв Прикарпаття), демонструють теперішньому глядачеві високу майстерність виконання, цікаві сюжети, приклади формальних вправлянь та актуальні дотепер теми. Можливість переглянути речі хорошого ґатунку – радість для усіх, хто цікавиться модерною штукою.
Різножанрова, позбавлена певної тематики виставка, що демонструється у трьох залах (Центр сучасного мистецтва, Музей мистецтв Прикарпаття, обласний Краєзнавчий музей) – різнобарвна і строката. На виставці експоновано 89 робіт, 76 художників з 22 країн. Твори відбиралися суб’єктивно, але виставка не переслідує жодних концептуальних цілей, окрім естетичних. Чи готовий сьогодні глядач адекватно сприймати, те що було актуальним майже чверть століття тому? Чи спроможний обиватель у цей прагматично-цинічний час зацікавитися іншим? Чи зможе мистецтво нас ще здивувати?
Чому призабута, чи маловідома тепер широкому загалу майже чвертьвікової давності «Імпреза» цікава Центру сучасного мистецтва? ЦСМ починає свою діяльність з тих подій, що вплинули на його існування-заснування. Грунт на котрому стоїш має значення.
Тепер, коли подібних періодичних виставок у світі налічується понад дві сотні (майже кожна розвинута країна має свою бієнале) досвід «Імпрези» може згодитися тут організаторам «Арсенале» чи одеської бієнале. А Франківськ міг би набувати досвіду та культури експонування та відвідування подібної колекції, виставляння її в інших містах, примноження за рахунок нових надходжень. «Будь-яке мистецьке явище живе тоді, коли суспільство реагує, критика та експерти аналізують. Тоді все було потужно, красиво, сильно.
Календар подій
до 26 червня 2019
до 30 червня 2019
до 31 травня 2019
до 16 травня 2019
до 17 травня 2019
до 29 травня 2019
Коментарі