Виставка Олеся Базюка та Наталії Русецької «Міра»

Виставка Олеся Базюка та Наталії Русецької «Міра»

07 лютого 2018 - 21 лютого 2018

Фортечна галерея «Бастіон» (провулок Фортечний, 1)

Виставка сучасного сакрального мистецтва Олеся Базюка та Наталії Русецької «Міра».

Міра – одиниця вимірювання, яку використовують для визначення величин методом порівняння, протиставлення, порівняння на збіг. Міра в мистецтві показує ступінь організованості та узгодженості елементів художнього твору. Вона — результат здібності та вміння художника відібрати найнеобхідніше й істотне в житті, для вираження своєї ідеї знайти адекватні художні засоби. Почуття міри веде художника до органічності твору, до відсікання всього зайвого, що заважає точно висловити ідею, до тієї вищої простоти та ясноті. Це результат відповідності вимогам даної художньої культури, її естетичним і художнім ідеалам.

В античному світі вона постає, як розумна впорядкованість життя — принцип дотримання міри в усьому. Платон розумів її як стан, рівновіддалених від надлишку та нестачі, як середню точку між цими крайнощами-полюсами. Пізніше це категорія естетична й етична.

У період середніх віків міра встановлена Богом і основні духовні поняття, такі як гріх, праведність, віра і т. д. мають міру.

Вона мінлива, як мінливі й самі історичні речі. Це відноситься як до неорганічної і живої природи, так і до «другої природи», створюваної людиною. Кожен піддає все аналізу, характеристиці, і діє відносно своєї міри, відповідної власним чеснотам.

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх