04 квітня 2017 - 18 квітня 2017
Галерея «Арт на Мур» (провулок Фортечний, 1)
За задумом організаторів проекту, можливість представити свої твори мають митці – живописці, скульптори та фотографи, які працюють у жанрі портрету. Це художники різного віку та з неоднаковим досвідом (професійні митці й аматори).
В Івано-Франківську працює кілька художніх інституцій, де молоді та більш досвідчені художники удосконалюють свою майстерність, виконуючи рисунок з натури (вечори ескізів у “Бастіоні”, музеї мистецтв Прикарпаття, Центрі сучасного мистецтва, художній студії “Modigliani” тощо). Передбачається, що виставковий проект розвине й збереже цю тенденцію та у перспективі охопить інші області нашої держави.
Без сумніву, що жанр портрету є значимим для історії людства в цілому. Портрет, як такий, зустрічається в оточуючій нас дійсності скрізь та всюди: на грошових купюрах, на рекламних бігбордах, на екранах телевізорів і комп’ютерів, на обкладинках книг і журналів… Але все більше – не “рукотворний”, а тиражований, створений за допомогою технічних засобів. І все ж таки фотопортрет, відомий з XIX ст. остаточно не витіснив портрет живописний, скульптурний, графічний.
У виставковому проекті “Портрет і натура ХХІ ст.” приймають участь такі художники: Р. Бончук, О. Волошинюк, Г. Григорук, Н. Данильців, М. Дзьон, О. Зорій, М. Кацеляк, М. Качур, О. Конник, Б. Кузів, І. Попойлик, В. Прокопишин, А. Левицький, В. Лугін, Я. Романюк, В. Семчук, П. Сулименко, В. Федоряк, І. Ханарін, А. Шабунін, М. Шкарпович (Івано-Франківськ), Т. Драган (Тернопіль), С. Жолудь (Запоріжжя), Д. Шиманський (Львів).
Портрети відрізняються між собою технікою й манерою виконання, кожен передає не лише індивідуальність і схожість натури, але й відображає темперамент автора, його унікальність і художню концепцію.
Кваліфіковане журі визначить переможця, якого буде нагороджено грошовою премією.
Календар подій
до 26 червня 2019
до 30 червня 2019
до 31 травня 2019
до 16 травня 2019
до 17 травня 2019
до 29 травня 2019
Коментарі