Виставка «Рідний край»

Виставка «Рідний край»

21 грудня 2017 - 10 січня 2018

Музей мистецтв Прикарпаття (майдан Шептицького, 8)

Анатолій Мельник – відомий івано-франківський художник, що працює у техніках акварельного та олійного живопису. Упродовж 1982 – 85 років здобував ази мистецької грамоти в художній школі, де його наставником був О.Заборський. Потім продовжив навчання (1985 – 89 рр.) у Косівському технікумі народних художніх промислів по спеціальності «художня обробка шкіри».

Означена великою кількістю творів різного тематичного спрямування праця художника підтверджує думку про те, що цей митець за своєю суттю – реаліст. Вибір автором цього стилю, напевно, пов’язаний з його особистим баченням і усвідомленням навколишнього світу. Але реалізм А.Мельника вирізняється з-поміж творів митців, що стоять на подібних засадах образотворення та звертаються до подібних тем. Художник має свій власний малярський почерк і своє коло улюблених тем, його мистецтво позначене самобутністю художнього виразу. Олійний живопис А.Мельника – легкий, неперенасичений пошуками надміру складних композиційних імпровізацій. Автор перебуває поза гонитвою за виражальними тенденціями новомодного мистецтва, де на передній план все частіше виступає «гола» емоція, а не дійсність, хай навіть і суперечлива.

Твори А.Мельника – настроєві, свіжі, ліричні. Цей ліризм є похідним від домінуючої мети, що полягає у пропагуванні теми рідної землі, рідного міста. Переважна частка уваги художника віддана пейзажному жанру. А.Мельник – учасник численних пленерів. Погляд митця вловлює масу найтонших відтінків та нюансів кольору. Він з дивовижною точністю передає стан природи рано-вранці, сонячного дня, туманного вечора; досконало фіксує власні враження, спостерігаючи за довколишнім світом та аналізуючи його. Кожен твір А.Мельника – це враження, яким автор хоче поділитися із глядачем, це розмова з тими людьми, задля яких він працює.

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх