Виставка живопису Марти Пітчук «Мотанка»

Виставка живопису Марти Пітчук «Мотанка»

15 червня 2018 - 15 липня 2018

Фортечна галерея «Бастіон» (провулок Фортечний, 1)

Лялька-мотанка – прадавній український оберіг, який мотали матері для своїх дітей, вкладаючи в нього теплоту і турботу. У картинах показано, як нежива лялька попередніх століть перетікає у сьогодення і зливається в одне ціле з реально існуючою жінкою з плоті і крові. Жива Мотанка уже не предмет, а особистість зі своїм характером, думками і поглядами, вона втілення минулого, що ожило.

Цікавим є той факт, що художниця, працючи над образом Мотанки, повністю прописує її портрет, деталізуючи кожну рису обличчя, а вже потім закриває його нитками. Це робиться для того, щоб Мотанка мала душу. Вона стає не лише красивим зображенням, а й глибоким образом з власними думками, емоціями і переживаннями.

Якщо придивитися уважніше, можна помітити з-під ниток погляд жінки, яка знаходиться у середині картини під шаром фарби. Мазки картин крутяться циклічно нагадуючи спосіб мотання оберегу, а також додають зображенню динамічності, як вир засмоктують погляд глядача у середину картини.

Роботи здебільшого виконані на темному фоні, який якнайкраще передає глибину, створює таємничу атмосферу. Мерехтливе освітлення, наче від свічки чи гасової лампи, створює відчуття інтимності, наче ви знаходитеся з Мотанкою лише вдвох. У картинах зображені елементи українського строю, але не ті, до яких ми звикли, а давно забуті. Авторка опрацьовує кожен етнічний регіон, намагаючись знайти у ньому щось особливе.

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх