Виставка «Лінія «Нуль». Межа байдужості»

Виставка «Лінія «Нуль». Межа байдужості»

19 березня 2016 - 25 березня 2016

Фортечна галерея «Бастіон» (провулок Фортечний, 1)

Виставка світлин «Лінія «Нуль». Межа байдужості» в рамках неформальної громадянської ініціативи «Не збайдужій!». Виставлені фотороботи створені фотографом Тарасом Рудиком під час волонтерського рейду з Івано-Франківська на Донбас наприкінці лютого цього року.

Громадянська ініціатива «Не збайдужій!» стартувала в Івано-Франківську 26 лютого з публічної акції, безпосередньо після якої волонтери вирушили на Схід з вантажем допомоги Українським воякам. Під час цієї насиченої, нелегкої та небезпечної поїздки вони відвідали українські військові з’єднання, що стоять на так званій «лінії нуль», у безпосередній близькості до російсько-терористичних банд.

Учасники виправи на Схід відвідали Піски (район донецького аеропорту), Водяне, район шахти «Бутівка», а також Авдіївку, де нині особливо гаряче. Рейд став нагодою передати українським бійцям значну кількість необхідних у фронтовому повсякденні речей. Крім того, морально бійців підживили малюнки франківських дітлахів та виступи піано-екстреміста Богдана, що прибув разом з волонтерами.

Зі Сходу волонтери повернулись сповнені вражень та відчуттів, які вони вважають за потрібне передати краянам. Це – сувора правда війни, та правда, яку практично нереально розгледіти у випусках новин чи відслідкувати у стрічках соціальних мереж. Проте цю правду досить промовисто передають сотні фотознімків, відзнятих під час поїздки – декілька десятків з них фотограф Тарас Рудик та його побратими наважились винести на загал. Сам Тарас переконаний, що такі рейди потрібні не лише українському війську та українській справі – не в меншій мірі вони потрібні і самим волонтерам, для того, щоб відчути далеку, ретельно закамуфльовану реальність війни на дотик.

Презентовані фотороботи безпосередньо передають атмосферу буднів війни, якими живуть колись мирні українські поселення на «лінії нуль», до яких впритул наблизився подих «русского мира». Ця атмосфера, на думку ініціаторів виставки – результат як байдужості влади, цивільних та військових керманичів, так і загальної байдужості абсолютної більшості суспільства до того, що коїться на східному рубежі держави – і ця байдужість вбиває не менше, ніж ворожі міни та «гради».

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх