Вистава «Сім’я Тотів» Національного угорського театру

Вистава «Сім’я Тотів» Національного угорського театру

04 травня 2018, 18:00

Вартість

80 - 250 грн

Купити квиток

Авторитетні зарубіжні видання вже давно представляють Аттілу Віднянського як «класика угорського театру», а сам режисер завжди підкреслює, що він угоро-український митець. Атілла Вілнянський, уродженець Мужієва, невеличкого селища у Берегівському районі Закарпатської області, за два десятиліття плідної роботи перетворився на одного із найпомітніших європейських режисерів.

Навчався Атілла у Києві, у КНУ театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. З 1993 по 2013 рік він був головним режисером Закарпатського обласного угорського драматичного театру в Берегово. З 2013 року і донині Атілла Віднянський очолює Національний театр Угорщини. Численні нагороди, престижні фестивалі, запрошення на постановки у провідні театри Європи… Останній раз на фестивалі в Україні вистави Віднянського можна було побачити 9 років тому!

Завдяки фестивалю «Карпатський простір» в Україні покажуть виставу Національного угорського театру «Сім’я Тотів» Іштвана Еркеня у постановці видатного Атілли Віднянського. І це, безперечно, подія.

У п’єсі «Сім’я Тотів» класика абсурду, угорського письменника і драматурга зі світовим ім’ям Іштвана Еркеня йдеться про те, як з наївної довірливості тихого обивательського життя народжується чудовисько тоталітаризму. Затишне курортне містечко. Сім’я доброчесних «бюргерів» Тотів. Аж раптом – як сніг на голову – гість. Хто? Ветеран Другої світової війни, майор, командир сина Тотів… Ця п’єса давно стала візитівкою угорської національної драматургії і, мабуть, ще не скоро втратить актуальність. Адже світ і досі беззахисний перед загрозою вторгнення агресивного та деспотичного тоталітарного режиму, який із швидкістю віруса вражає навіть, здавалося б, аполітичні нації та окремі сім’ї. Як ось сім’ю Тотів…

Національний угорський театр – головний драматичний театр Будапешта, заснований у 1837 році. Зараз у репертуарі театру видатні твори угорської та світової класики – Шандра Петефі, Андора Сіладьї, Арона Тамаші, Вільяма Шекспіра, Едмона Ростана та ін.

автор: Іштван Еркень
режисер: Атілла Віднянський
тривалість: 2 год. 30 хв.
жанр: реалістичний абсурд

Реклам на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх