Меморіальний комплекс «Дем’янів Лаз»

Меморіальний комплекс «Дем’янів Лаз»
залиште відгук
м. Івано-Франківськ, вул. Дем'янів Лаз, 20

Дем’янів Лаз – урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в’язнів з тюрми НКВД. Розстріли проводили в кінці червня 1941 перед відступом радянських військ. Під час розкопок тут знайшли людські кістки і змогли ідентифікувати 524 осіб.

В 1970 році місцевий ландшафт змінили важкою технікою (екскаватори, бульдозери), щоб завадити майбутнім спробам пошуків. У 1989 році було проведено розкопки, які організувало місцеве відділення «Меморіалу». В 1998 році недалеко від поховань відкрили меморіальний комплекс «Дем’янів лаз». Відкриття оновленого меморіального комплексу відбулося 11 жовтня 2009 р. На його території на місці колишніх поховань знаходяться три могили. У центральній частині меморіального комплексу височіє своєрідний пам’ятник закатованим жертвам — каплиця-дзвіниця.

Каплиця облаштована для проведення богослужінь, які відбуваються щонеділі. У підвальному приміщенні каплиці розміщено експозицію музею.

Експозиція розповідає про репресії комуністичного режиму на Прикарпатті в 1939-1941 рр., про історію пошуку та розкопок поховань. У експозиції музею подано списки працівників Станіславського УНКВС 1939-1941 рр., які в тій чи іншій мірі були причетні до масового терору жителів Прикарпаття. Експонуються копії із кримінальних справ органами НКВС.

До меморіального комплексу ведуть дві дороги, одна з яких має назву «Хресна дорога» – по ній їхали вантажівки із закатованими людьми. Вздовж неї встановлено 13 хрестів.

Реклама на сайті

Перегляньте також

Коментарі

вверх